23 februari 2021
Alle hens aan dek om installateurs elektrotechniek op te leiden
Peter Mors krijgt écht energie van het opleiden van studenten tot installateur elektrotechniek. Hij doet dit bij IW Noord-Holland (Installatie Werk Noord-Holland), vestiging Heerhugowaard. IW is een landelijk opleidingsbedrijf in de installatie- en elektrotechniek waar ze zorgen dat hun studenten klaar zijn voor de techniek van morgen.
De PV-sector groeit hard en schreeuwt om installateurs. ‘Helaas is de vraag naar personeel groter dan het aanbod’, aldus Mors. ‘Wij hebben te weinig instroom en dat terwijl de baangarantie bijna 100 procent is! We staan op open dagen en hebben meeloopdagen in het leven geroepen. Dan koppelen we jongeren aan een ouderejaars en krijgen ze een veel beter beeld wat de opleiding inhoudt.’
Zij-instromers
‘Ook hebben we tegenwoordig veel zij-instromers, zoals bijvoorbeeld koks of vrachtwagenchauffeurs die hun wisselende werktijden zat zijn, maar ook horecamedewerkers die door corona zonder werk zitten en zich willen laten omscholen’, vertelt de instructeur. ‘Een derde groep is de statushouders van alle leeftijden en nationaliteiten. Deze laatste groep vergt weer een geheel andere aanpak omdat de Nederlandse taal vaak nog een probleem is. Ook hebben we een behoorlijk aantal vrouwen rondlopen.’
Als technisch medewerker bij een grote drukkerij kreeg Mors tijdens de crisis te maken met een grote ontslagronde. Tijd voor wat anders dus. Op aanraden van een vriend schreef hij een open sollicitatie naar IW. Daar zagen ze de techneut wel zitten en boden ze hem een baan én een opleiding aan. Twee jaar lang volgde hij een pedagogisch didactische opleiding aan de Aeres Hogeschool in Wageningen terwijl hij daarnaast zijn werkervaring opdeed. Inmiddels leidt hij zijn leerlingen alweer vier jaar op in elektrotechniek in de takken nieuwbouw, utiliteit en industrie.
Elke dag is anders
De leerlingen zijn bij IW in dienst en krijgen vanaf dag één salaris, werkkleding, gereedschap en zelfs een bedrijfsuitje en kerstpakket aan het eind van het jaar. Vervolgens worden ze gedetacheerd bij bedrijven die daarbij volledig worden ontzorgd. Als een leerling ziek wordt is dat risico voor IW. Twee keer per jaar wordt het werkbedrijf bezocht om te kijken hoe de leerling het doet. Afspraak met de bedrijven is dat ze tijd stoppen in de studenten en ze veel verschillende werkzaamheden laten doen zodat ze zich optimaal kunnen ontwikkelen.
‘Elke dag in de werkplaats is weer anders’, vertelt Peter. ‘Er zijn studenten van verschillende niveaus en leerjaren die aan hun opdrachten werken. Als die opdracht af is moeten ze hem aan mij opleveren en precies uitleggen wat ze hebben gedaan. Het werkstuk wordt onder spanning gezet en dan kijken we of de installatie doet wat hij moet doen. We bespreken alle normeringen zoals aanrakingsveiligheid en dubbele isolatie om te zien of de opdracht goed is uitgevoerd.