EW07 Omslag 600
14 augustus 20276

Analyse laadpaalaanbieder komt uit op € 630 lagere laadkosten per jaar

Laadpaal verdient zich volgens BlueBird Power 8 x sneller terug dan kleine thuisbatterij

bluebrid web2

Een slimme laadpaal kan voor huishoudens met een elektrische auto financieel aantrekkelijker zijn dan een kleine thuisbatterij. Dat stelt laadpaalaanbieder BlueBird Power op basis van een analyse van het laadgedrag van gebruikers met een dynamisch energiecontract. Het bedrijf berekent voor slim laden een terugverdientijd van ongeveer één jaar, tegenover 7,7 jaar voor een plug-in thuisbatterij van 2,7 kWh.

BlueBird Power baseert de berekening voor slim laden op gebruikersgegevens over de eerste helft van 2026. De gemiddelde elektriciteitsprijs bedroeg in deze periode volgens het bedrijf € 0,22 per kWh. Door vooral tijdens goedkope uren te laden, gemiddeld 21 procent van de zonnestroom direct te gebruiken en inkomsten uit certificaten voor Emissie Reductie Eenheden (ERE's) mee te rekenen, komt BlueBird Power uit op effectieve laadkosten van ongeveer € 0,05 per kWh.

€ 630 verschil in jaarlijkse laadkosten

Bij een elektrische auto die jaarlijks 15.000 kilometer rijdt en daarvoor circa 3.000 kWh gebruikt, resulteert dit volgens de berekening in ongeveer € 150 aan laadkosten per jaar. BlueBird Power zet dit af tegen een huishouden met een traditionele laadpaal zonder slim energiemanagement en MID-meter en met een vast energiecontract. Bij een aangenomen stroomprijs van € 0,26 per kWh bedragen de jaarlijkse laadkosten in dat geval € 780. Het verschil komt daarmee uit op € 630 per jaar, waarmee de laadpaal binnen één jaar wordt terugverdiend.

Terugverdientijd thuisbatterij is 7,7 jaar

Voor de thuisbatterij gaat BlueBird Power uit van een plug-in model met een opslagcapaciteit van 2,7 kWh, gecombineerd met een dynamisch energiecontract en jaarlijks 2.000 kWh zonnestroom. De jaarlijkse besparing zou daarbij circa € 155 bedragen. Op basis daarvan berekent het bedrijf een terugverdientijd van ongeveer 7,7 jaar. Een nadere onderbouwing van onder meer de gehanteerde aanschafprijzen om te komen tot deze terugverdientijden geeft het bedrijf in het persbericht niet.