26 februari 2026
Bijna 1000 bedrijven doen mee aan tiende editie Bewust Veilig-dag op 25 maart
Bouw-, techniek-, infra- en onderhoudssector staan stil bij veilig en gezond werken
Op woensdag 25 maart 2026 vindt de tiende editie van de Bewust Veilig-dag plaats. Tijdens deze jubileumeditie besteden bedrijven in de bouw-, techniek-, infra- en onderhoudssector extra aandacht aan veilig en gezond werken. Een maand voor de datum staat de teller al op bijna 1000 deelnemende bedrijven.
De Bewust Veilig-dag is een initiatief van Bouwend Nederland, Techniek Nederland, OnderhoudNL en Aannemersfederatie Nederland. Het doel van de dag is het vergroten van het veiligheidsbewustzijn en het terugdringen van ongevallen op de werkvloer. Bedrijven bepalen zelf hoe zij invulling geven aan de dag. De organisatie stelt daarvoor verschillende hulpmiddelen beschikbaar, zodat zowel grote als kleine organisaties op een laagdrempelige manier kunnen deelnemen.
Online toolboxen en meertalige krant
De thema’s van dit jaar sluiten aan op actuele risico’s in de sector, variërend van fysieke gevaren tot gedrag en sociale veiligheid. Voorafgaand aan 25 maart worden kosteloos drie online toolboxen beschikbaar gesteld. Deze behandelen onderwerpen als kwartsstof, het gebruik van fysieke hulpmiddelen in combinatie met gedrag en sociale en psychologische veiligheid.
Bewust Veilig-krant
Daarnaast verschijnt de jaarlijkse Bewust Veilig-krant met tien artikelen over uiteenlopende veiligheidsthema’s, zoals werken op hoogte, gevaarlijke stoffen en sociale veiligheid. De krant wordt in acht talen aangeboden, zodat ook medewerkers met verschillende taalachtergronden toegang hebben tot de informatie.
Quiz
Nieuw dit jaar is de Bewust Veilig-quiz, bestaande uit 27 vragen. Bedrijven kunnen deze inzetten om veiligheid op een interactieve manier bespreekbaar te maken binnen teams of op projectlocaties. Via de webshop zijn daarnaast promotiematerialen beschikbaar, zoals bouwhekdoeken en posters. Ook is een nieuwe Bewust Veilig-scheurkalender toegevoegd, bedoeld om veiligheid het hele jaar door onder de aandacht te houden. Het kaartspel ‘Veiligheid in Uitvoering’ wordt opnieuw aangeboden om het gesprek over veilig werken te stimuleren.
Aanmelden nog mogelijk
In het vakblad E&W Installatietechniek vertellen Barth Installatiegroep, De Groot Installatiegroep en Elektrorail wat deelname aan dit initiatief hun organisatie oplevert. Bedrijven die nog niet meedoen kunnen zich nog aanmelden via de website van Bewust Veilig. Deelnemers ontvangen een gratis Bewust Veilig-scheurkalender.