30 april 2026
Nieuw sprinklerlab Kiwa versnelt certificering én toepassing in praktijk
Testfaciliteit ondersteunt installateurs bij ontwerp en selectie sprinklerinstallatie
Klik op video
Kiwa Fire Safety & Security (Kiwa FSS) heeft in Zaltbommel een nieuw sprinkler testlaboratorium geopend. Met de uitbreiding kan het bedrijf nu het volledige testprogramma volgens EN 12259-1 aanbieden, een belangrijke norm voor CE-markering van sprinklersystemen. De nieuwe faciliteit richt zich primair op fabrikanten, maar biedt ook duidelijke voordelen voor installateurs en adviseurs die werken met gecertificeerde brandbeveiligingssystemen.
In het nieuwe laboratorium kunnen sprinklers volledig worden getest volgens EN 12259-1, inclusief de zogenoemde ‘Annex D Water Distribution Test’. Deze test is essentieel om de waterverdeling van sprinklers in kaart te brengen en vormt een belangrijke stap richting toelating op de Europese markt.
Door de samenwerking met Kiwa-labs in Apeldoorn en Rijswijk kan het volledige testprogramma nu binnen één organisatie worden uitgevoerd. Dat verkort doorlooptijden en zorgt voor een meer uniforme beoordeling van producten.
Betere onderbouwing voor ontwerp en installatie
Voor installateurs betekent de uitbreiding dat er sneller en meer gedetailleerde testdata beschikbaar komt over sprinklerprestaties. Dat helpt bij het onderbouwen van ontwerpkeuzes, het selecteren van componenten en het aantonen van prestaties richting opdrachtgevers en toezichthouders.
Met name de waterverdelingstest levert relevante inzichten op voor de praktijk, omdat deze direct verband houdt met de effectiviteit van een installatie in een gebouw.
Minder onzekerheid in projecten
Volgens Kiwa FSS draagt de uitbreiding bij aan meer zekerheid in de keten. Doordat producten sneller en vollediger getest kunnen worden, zijn specificaties en prestaties eerder beschikbaar. Dat verkleint het risico op discussies in ontwerp- en uitvoeringsfase.
Voor installateurs en adviseurs betekent dit dat zij met beter onderbouwde systemen kunnen werken, wat de kwaliteit en betrouwbaarheid van sprinklerinstallaties ten goede komt.
Inspelen op groeiende vraag naar brandveiligheid
De opening van het nieuwe laboratorium komt op een moment dat de vraag naar gecertificeerde brandbeveiligingssystemen groeit. Met name in complexe utiliteitsbouw en industrie wordt steeds vaker gevraagd om aantoonbare prestaties en normconformiteit.
Met de nieuwe testfaciliteit speelt Kiwa FSS in op die ontwikkeling en verstevigt het zijn positie als test- en certificatiepartner in Europa.